Традиційно відкриті обласні змагання чернівецького відділення Ліги радіоаматорів "Буковина" "Карпатські далі" на УКХ http://kd.ham.org.ua/rules.php проводяться вже протягом багатьох років у три етапи - в перші суботи травня, липня та вересня. Останніми роками, коли не стало відомого буковинського радіоаматора, викладача ЧНУ Олега Павловича Жука, котрий був беззмінним суддею змагань, це ще й меморіал його пам"яті. У змаганнях приймають участь ультракороткохвильовики сусідніх з Чернівецькою областей і Румунії, а останнім часом вже на протязі багатьох років і радіоаматори Київської області, займаючи при цьому призові місця.
В минулому році після тривалої перерви, пов"язаної з хворобою, я знову взяв участь у цих змаганнях. Перший https://www.youtube.com/watch?v=fGFGRnxKz7o і третій тури провів у польових умовах, залучивши для допомоги сина і дочку, а в другому турі працював з дому.
Перший тур цьогорічних "Карпатських далей" я вирішив провести на попередньому місці (KN28XS) на висоті 331м в точці, де колись був розміщений геодезичний знак. Зараз там заросле бур"янами підвищення, а довкола засіяні поля. Місце доволі мальовниче. Неподалік ліс,
а біля лісу в невеличкій заглибині вхід у печеру "Озерна" ("Блакитні озера").
Горизонт відкритий на південь і на захід в сторону Карпат, а також на північ і на схід. З північного сходу - ліс. Там ми минулого року працювали в 1-му і 3-му турах "Карпатських далей". Попередньо з дочкою виїхали туди, щоб оглянути місце. Збірну щоглу (від радіостанції Р-140) і Yagi-5el
цього разу вирішив не брати, бо не було з ким її піднімати. Син поїхав з друзями на кількаденний відпочинок, а дочка ще замала для підйому такої антени. Тому обмежився простими квадратами,
котрі себе непогано зарекомендували в попередніх виїздах. Квадрати кріпляться до 7-ми метрових склопластикових вудок,
які встановлюються на алюмінієвих трубках (траверси чи буми від армійських радіостанцій). Загальна висота антен получилась близько 8-ми метрів. Цього разу не брав також бензогенератора, вирішив обійтися акумулятором 60Ah.
Їхав Рено Трафіком, то якщо б не вистачило цього акумулятора, можна було б задіяти акумулятор від буса. Зранку, завантаживши все в Трафік, вирушили в дорогу. Як тільки виїхали, почав моросити дрібний дощик. Небо було безнадійно рівномірно затягнуте одноманітними сірими хмарами і припинення дощу у найближчі години можна було не сподіватися. Дорогою подзвонив до знайомого, що живе у сусідньому від горба селі, і запитав, чи я зможу звідти вибратись у випадку дощу. Він сказав, що там тільки грунтова дорога і у видолинках стоїть вода, тому бусом у дощ краще туди не пхатися. Вирішив їхати на пагорб між селами Юр"ямпіль і Новосілка. (KN28XR) Там місце теж доволі високе (320м) і Карпати в прямій видимості.
Припаркувались прямо біля дороги Борщів-Заліщики і разом з дочкою розставили антени. Один квадрат з вертикальною поляризацією для роботи FM, а другий з горозонтальною -- для SSB. Змагання починались о 10:00 UTC (13:00 за Києвом). Для роботи використовував KENWOOD TK-7180 (FM) та SW-2011RDX (SSB).
Перший зв"язок з UR5YBZ, Дмитром з Берегомета, який їхав для участі в змаганнях на гору Мегура, але через дощ теж зупинився посередині підйому (квадрат KN27PX), доки зміг доїхати. http://youtu.be/SAosLH_-RT0
За три години змагань я провів 25 зв"язків з станціями Чернівецької, Хмельницької та Івано-Франківської областей та набрав 1574 очки. Хто був у вигідніших умовах і з кращими антенами, ті проводили зв"язки з станціями з Київської, Діпропетровської, Львівської та інших областей. Чув, як US2YW працював з румунською станцією.
Минулого року у якості панорамної приставки я використовував підключений до ноутбука RTL SDR приймач з окремою антеною,
який мені подарував інтернет магазин http://cband.in.ua/. Завдяки йому можна було оперативніше настроюватись на виклики учасників, бо весь двохметровий діапазон був перед очима і було видно кожен сигнал, який з"являвся в ефірі. Цього разу я цього корисного прибамбасу не взяв, про що потім пожалів. бо приходилось постійно крутити валкодер SSB трансивера і клацати сюди-туди кнопками FM станції, щоб не прогавити якогось учасника. А ще замучили папірці. на яких записував зв"язки. Їх треба було мати увесь час перед очима, щоб уникнути повторних зв"язків. Зробив для себе висновок, що треба вчитись використовувати електронний LOG. Крім цього вилізло ще декілька упущень і промашок, на які треба буде звернути увагу в наступних змаганнях.
Протягом трьох годин, доки тривали змагання, дощ майже не переставав. Тож під дощем ми зібрали антени, завантажили їх у Трафіка і подались додому.
73! Олег Хіта UR5BGE Травень 2015р